Do kogo skierowane jest Stowarzyszenie?
Inicjatywa Stowarzyszenia skierowana jest dla ludzi pasjonujących się tematyką związaną z elektronicznym materiałem dowodowym, prawem nowych technologii, bezpieczeństwem informacji czy reakcją na incydenty informatyczne tj.:
- do biegłych sądowych z zakresu informatyki,
- do specjalistów IT,
- do teoretyków i prawników związanych z nowymi technologiami.
Dlaczego warto do nas dołączyć?
Działalność Stowarzyszenia to:
Popularyzacja wiedzy specjalistycznej, konferencje i szkolenia
Jedną z podstawowych form działalności Stowarzyszenia jest popularyzacja wiedzy dotyczącej zabezpieczenia, analizy i wskazywania elektronicznych źródeł dowodowych, możliwości ich wykorzystania w procesie sądowym czy też wewnątrz-korporacyjnym dochodzeniu wyjaśniającym.
Stowarzyszenie w oparciu o najlepsze umiejętności i doświadczenie swych członków prowadzić będzie szeroko zakrojoną działalność szkoleniową. Cechą wyróżniającą będzie z pewnością dobór wykładowców, których grono stanowią praktycy zawodowo zajmujący się zarządzaniem ryzykiem nadużyć, informatyką śledczą, bezpieczeństwem informacji, a z drugiej strony procesualiści teoretycy prawa specjalizujący się w kryminalistyce. Szkolenia Instytutu Informatyki Śledczej są miejscem pozwalającym otrzymać pełną i kompletną wiedzę dotyczącą elektronicznego materiału dowodowego.
Najlepsze praktyki, światowe standardy
Suma doświadczeń oraz wiedzy osób tworzących Stowarzyszenie pozwala na wykreowanie najlepszych praktyk i standardów, związanych z zabezpieczaniem i przetwarzaniem cyfrowych dowodów przestępstw, nadużyć oraz incydentów w polskich realiach prawnych i technicznych.
Standardy są oparte o najlepsze wzorce międzynarodowe – Europy Zachodniej i USA.
Nasze działania w tym zakresie mają na celu standaryzację wszystkich czynności wykonywanych zarówno w przypadku zabezpieczenia sprzętu komputerowego i innych cyfrowych nośników danych na potrzeby organów ścigania, jak i w przypadku wewnętrznego dochodzenia wyjaśniającego nadużycia w organizacji.
Publikacje naukowe, badania i prace rozwojowe
Skupiając osoby parające się na co dzień pracą naukową, aktywnie działające na polskich uczelniach, Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej wspiera i inspiruje publikacje naukowe związane z problematyką elektronicznego materiału dowodowego, przestępczości w cyberprzestrzeni i innymi zagadnieniami będącymi w polu zainteresowań członków Stowarzyszenia.
Opinia Stowarzyszenia jest głosem eksperckim w zakresie interpretacji prawnych dotyczących elektronicznych materiałów dowodowych. Publikacje naukowe i wyniki badań przeprowadzanych wraz z Instytutem stanowią podstawowe i najpełniejsze źródło wiedzy dla wszystkich specjalistów zajmujących się powyższą problematyką.
Co zyskujesz będąc członkiem Stowarzyszenia?
Obecność w Stowarzyszeniu to również szansa autopromocji poprzez prelekcje i publikacje podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Instytut. Członkowie stowarzyszenia często udzielają także głosu eksperckiego w środkach masowego przekazu. Członkostwo w Instytucie Informatyki Śledczej to szansa na rozwijanie swoich kompetencji i zainteresowań.
Co Stowarzyszenie oferuje swoim członkom?
- Bezpłatne wejściówki lub zniżki na szkolenia i konferencje organizowane lub współorganizowane przez Instytut Informatyki Śledczej.
- Zniżki oraz bezpłatne wejściówki na szkolenia i konferencje organizowane przez naszych partnerów, m.in. takie jak: konferencje SEMAFOR, Secure, SecDay, seminarium InfoTRAMS, Kongres Audytu, Kontroli Wewnętrznej i Antykorupcji.
- Dostęp do forów w mediach społecznościowych, na których można podzielić się wiedzą lub uzyskać pomoc we wszelkich problemach związanych z informatyką śledczą.
- Możliwość umieszczenia informacji o sobie na stronie Stowarzyszenia, co może być doskonałą forma reklamy.
- Możliwość publikacji w ramach naszych wydawnictw.
- Legitymację członkowską potwierdzającą status członka Stowarzyszenia.