Piotr Barnert, IBM

Informatyk, specjalista zarządzania przedsiębiorstwem oraz projektami IT. Pracował w Bibliotece Śląskiej, oraz Telekomunikacji Polskiej. Aktualnie pracuje w IBM GSDC Polska. Publikował w miesięczniku społeczno-kulturalnym Śląsk. Interesują go przestępstwa z wykorzystaniem Internetu, bezpieczeństwo systemów informatycznych, sposoby ochrony danych. Jest biegłym sądowym.

tel: 512 139 836
e-mail: piotr.barnert@gmail.com 

Adam Chojnowski

Biegły sądowy z zakresu elektroniki i informatyki. Specjalność bezpieczeństwo sieci i systemów teleinformatycznych. Absolwent WAT.

Wieloletni inspektor bezpieczeństwa teleinformatycznego. Administrator systemów teleinformatycznych niejawnych, starszy informatyk. Praktyk od 20 lat związany z branżą IT (w tym ochroną informacji niejawnych).

Autor wielu dokumentów z zakresu bezpieczeństwa IT w jednostkach resortu ON (w tym SWB i PB). Posiadam poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli POUFNE. Kierownik Laboratorium Informatyki Śledczej w grupie Euro RMA

Tel. 692 412 818
e-mail: adampch@poczta.onet.pl, a.chojnowski@eurorma.pl

Leszek IGNATOWICZ, SysClinic.pl

Biegły sądowy przy SO Warszawa-Praga z zakresu badania cyfrowych śladów w komputerach PC, lider projektu SysClinic.pl DeRATyzacja komputera – wykrywanie, usuwanie oraz analiza złośliwego oprogramowania metodami informatyki śledczej.

e-mail: leszek@ignatowicz.net
leszek.ignatowicz@sysclinic.pl
www.ignatowicz.net
www.sysclinic.pl,
www.sysclinic.com

Arkadiusz Lach, Kancelaria adwokacka

Kancelaria specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie karnym i prawie europejskim. Adwokat dr Arkadiusz Lach łączy praktykę prawniczą z pracą naukową na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Autor wielu publikacji, w tym monografii „Dowody elektroniczne w procesie karnym” (Toruń 2004) oraz współautor opracowania „International Electronic Evidence” (Londyn 2008). Członek kolegium redakcyjnego czasopisma Digital Evidence and Electronic Signature Law Review.

Kancelaria adwokacka
adw. Arkadiusz Lach
Aleje Adama Mickiewicza 9/3
85-071 Bydgoszcz
tel: 791 380 790
www.arkadiuszlach.pl

Mikołaj Rutkowski, fraudit

Lider praktyki doradczej fraudit, oferującej kompleksowe wsparcie w zakresie zwalczania nadużyć gospodarczych. Posiadacz bogatego doświadczenia w tym zakresie, zdobyte zarówno bezpośrednio w biznesie, jak i w działalności doradczej na rzecz firm krajowych i międzynarodowych. Liczne certyfikaty zawodowe w obszarach zwalczania nadużyć, przeciwdziałania praniu, audytu wewnętrznego, audytu informatycznego oraz zapewnienia zgodności. Redaktor branżowego serwisu internetowego Fraud IQ, którego celem jest szerzenie wiedzy oraz dostarczanie informacji z dziedziny ryzyka nadużyć gospodarczych.fraudit  świadczy usługi audytu dochodzeniowego, informatyki śledczej, przeciwdziałania praniu pieniędzy, antykorupcji, badania konfliktów interesów etc. Przeciwdziałamy, wykrywamy i badamy przypadki przestępstw gospodarczych oraz doradzamy, jak zminimalizować ich ryzyko i konsekwencje.

tel: 602 360 361
e-mail: mikolaj.rutkowski@fraudit.pl
www.fraudit.pl

Eryk Trybulski, Soflab Technology Sp. z o.o.

Certyfikowany audytor systemów informatycznych z wieloletnim stażem.  Od niemal 20 lat związany ze świadczeniem usług w dostarczania oprogramowania, jak i bezpieczeństwa informacji. Pełnił role od programisty do kierownika działu audytu i testów bezpieczeństwa, przez projektanta, analityka, architekta – w projektach doradczych i wdrożeniowych dla największych międzynarodowych firm. Brał udział w projekcie prowadzonym w ramach Komitetu Badań Naukowych. Biegły sądowy z obszaru informatyki przy Sądzie Okręgowym, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Stowarzyszenia Instytutu Informatyki Śledczej.Obecnie zaangażowany jako dyrektor ds. bezpieczeństwa w firmie świadczącej profesjonalne usługi outsourcingu testów odpowiedzialny m.in. za świadczenie usług związanych z bezpieczeństwem informacji oraz audytami i testami bezpieczeństwa. Prowadzi również prelekcje na konferencjach poświęconych bezpieczeństwu.

Eryk Trybulski
Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Soflab Technology Sp. z o.o.
e-mail: eryk.trybulski@gmail.com