Stowarzyszenia IIŚ objęło patronatem kolejną edycję CONFidence

Hakerzy ponownie spotkają się w miejscu, gdzie fikcja styka się z rzeczywistością, a topowa wiedza z dobrą zabawą. Kolejna edycja CONFidence odbędzie się w Krakowie już 27-28 maja. Interia ma dla Was kody zniżkowe.

Czym jest CONFidence?

CONFidence to największe w Polsce, elitarne spotkanie hakerów. 27-28 maja w hotelu Forum w Krakowie spotka się kilkuset uczestników, a wśród nich specjaliści ds. bezpieczeństwa IT z rządu, sektora bakowego, środowisk akademickich, a także naukowców i twórców oprogramowania. Podczas dwóch dni wykłady poprowadzi czołówka światowej klasy specjalistów z zakresu bezpieczeństwa IT, która zaprezentuje wyniki najnowszych badań i praktyczne case’y. CONFidence to także specjalistyczne warsztaty i panele dyskusyjne oraz nieprzeciętne gry i zabawy, których zasady pojąć potrafią tylko hakerzy.

Na scenie pojawią się największe gwiazdy międzynarodowej branży bezpieczeństwa IT, a wśród nich:

  • Andreas Bogk, który bazując na ponad 20 latach doświadczenia w inżynierii odwrotnej i kryptografii, przybliży wam temat zagrożeń bezpieczeństwa pamięci w oprogramowaniu opartym o C/C++.
  • Aluc Dracul, specjalista od kryptoanalizy. Z jego umiejętności korzystają liczne przedsiębiorstwa, w tym wymiar sprawiedliwości. Na CONFidence będzie mówił o RSA, jednym z najpopularniejszych algorytmów kryptograficznych.
  • Prajal Kulkarni, który jak mało kto zna się na bezpieczeństwie aplikacji webowych i mobilnych. Ten związany z PayPal ekspert podejmie rzadko poruszaną kwestię bezpieczeństwa popularnych systemów CMS, takich jak WordPress.
  • Chris Nickerson, jedna z największych gwiazd tegorocznego CONFidence. Nickerson łamie systemy bezpieczeństwa najlepiej strzeżonych organizacji. Stoi na czele ekipy, która potrafi wykorzystać najmniejsze uchybienia w systemach zabezpieczeń, by wykraść cenne informacje i dokumenty. Co więcej, stał się bohaterem amerykańskiego serialu Tiger Team, gdzie jako lider zespołu włamuje się do solidnie chronionych miejsc. Nickerson to mistrz wyszukiwania słabych punktów systemów bezpieczeństwa.

Poza nimi, przemówią do Was też:

Dimitry Chastuhin, Alexander Polyakov – All your SAP P@$$w0ЯdZ belong to us
Gynvael Coldwind, Mateusz “j00ru” Jurczyk – On the battlefield with the Dragons – the interesting and surprising CTF challenges
Robert Kiss, Mihaly Zagon,  Attila Zseller – Scaling Security

A co w czasie wolnym?

Capture the flag organizowany przez Dragon SectorMateusz „j00ru” Jurczyk – Security Researcher w Google – oraz Gynvael Coldwind –  IT Security Engineer w Google – opowiedzą o przeżyciach związanych z udziałem w Capture the flag – rywalizacji zespołowej, polegającej na kradzieży cennych informacji z komputerów rywali. Uczestnicy tej gry będą musieli popisać się takimi zdolnościami jak  inżynieria odwrotna, analiza protokołów czy kryptoanaliza. j00ru i Gynvael wraz z ich ekipą Dragon Sector znajdują się w ścisłej czołówce międzynarodowych zawodów CTF TIME. Uczestnicy CONFidence będą mieli rzadką okazję do wzięcia udziału w CTF zorganizowanym przez samych mistrzów.

X-traction point – tam, gdzie świat wirtualny styka się z realnymX-traction point – gra, w trakcie której dwuosobowe zespoły wypełnią misję rodem z najlepszych gier komputerowych. Wyobraź sobie, że masz okazję wcielić się w rolę szpiega. Na żywo, w opuszczonym hotelu. W trakcie misji będziesz musiał łamać skomplikowane systemy bezpieczeństwa. Będziesz musiał zachować ostrożność. Skradać się. Strzelać. Rozbrajać zamki i uwalniać towarzyszy z kajdanek. Znasz to z gier komputerowych i filmów z Jamesem Bondem. W maju możesz przeżyć na własnej skórze.

Gdzie i kiedy?
Kraków, hotel Forum, 27-28maja 2014

Wiecej informacji na:

WWW: http://2014.confidence.org.pl/
FB: https://www.facebook.com/confidence.conference
Kontakt: justyna.bien@proidea.org.pl

Uwaga! Członkowie naszego Stowarzyszenia otrzymują specjalny rabat na uczestnictwo w konferencji w wysokości 20%. więcej informcji zostanie wysłane w biuletynie.

Poprzedni artykułForum ADO/ABI
Następny artykułPraktyczne Prawne Aspekty Ochrony Danych Osobowych I Baz Danych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj