Stowarzyszenie IIŚ objęło patronatem kolejną edycję Konferencji Ataki Sieciowe.Weź udział w największej w Polsce konferencji naukowej poświęconej cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu!

Ataki Sieciowe 2014 są już IV edycją unikalnego i największego tego typu wydarzenia w Polsce, które przez dwa dni pozwala spotkać się w Toruniu najlepszym prawnikom, informatykom oraz ekspertom ze świata IT. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 marca 2014 roku. Współorganizatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Centrum Badań nad Cyberprzestępczością – jedyna tego typu jednostka w Polsce.

W tym roku skupimy się na rozwoju najnowszych trendów związanych z cyberbezpieczeństwem:

Pokażemy o co chodzi z Advanced Persistent Threats, które mogą zostać wycelowane w naprawdę każdego przedsiębiorcę, poruszymy zagadnienia związane z zapewnianiem bezpieczeństwa informacji w praktyce funkcjonowania przedsiębiorstw, pokażemy słabe strony cyberbezpieczeństwa polskich przedsiębiorstw oraz sposoby radzenia sobie z nimi, po raz pierwszy skupimy się na ciemnej stronie internetu, w której grasują prawdziwi cyberprzestępcy, nazywanej Darknetem.

Swoimi doświadczeniami będzie się dzielić z nami m.in. Grupa Allegro, której przedstawiciel opowie o tym, jak radzili sobie podczas walki z nękającym ją rok temu botnetem oraz jakie wnioski wyciągnęli z współpracy z polskimi organami ścigania.

Więcej szczegółów na stronie www.atakisieciowe.umk.pl

Aby wziąć udział w konferencji, należy dokonać rejestracji na stronie konferencji. Każdy słuchacz konferencji otrzyma imienny certyfikat, zapewniamy materiały konferencyjne oraz wyżywienie – a wszystko to w cenie jedynie 100 zł, która jest możliwa z racji na niekomercyjny charakter przedsięwzięcia. Z opłaty są zwolnieni studenci i pracownicy UMK.

Konferencję swoimi patronatami honorowym objęli Minister Sprawiedliwości oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Patronem merytorycznym wydarzenia jest prof. dr hab. Andrzej Adamski – jeden z największych specjalistów z zakresu badań nad cyberprzestępczością w naszej części Europy.

Uwaga! Pomiędzy członkami Naszego Stowarzyszenia rozlosujemy jedno darmowe zaproszenie na konferencję.
Osoby, które chcą wziąć udział w losowaniu proszone są o przesłanie maila na msiedlaczek@siis.org.pl, w tytule wpisując ATAKISIECIOWE2014. Losowanie zaproszenia odbędzie się 19 marca 2014 r.

Serdecznie zapraszamy!
Studenckie Koło Naukowe
Prawa Nowych Technologii
WPiA UMK w Toruniu

Poprzedni artykułWarszawskie Dni Informatyki (WDI)
Następny artykułZarządzanie bezpieczeństwem informacji w firmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj